ua
Закрити
Стежка легенд
Проект Vodafone Україна та Полтавської міської ради
Пройди стежкою легенд Полтави та збери підкови на удачу

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як...

Читати далі

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як розповідають полтавчани, не тільки оберіг, це талісман, що неодмінно подарує удачу – справжню удачу на довгі роки. Вже декілька сотень років мандрівники, що відвідують Полтаву, розшукують підкови, щоб повернутися додому з впевненістю в успіху. За легендою, кожному, хто прагне удачі, необхідно пройти Полтавою, знайти легендарну стежку, на якій ще з козацьких часів залишилися підкові удачі. І кожен мандрівник, якщо він буде насправді уважним та дбайливим, неодмінно знайде всі підкови, що принесуть удачу і здійснення будь-яких, самих сміливих бажань. В наші часи, часи високих технологій та миттєвого зв’язку, не просто зустріти на дорозі підкову, загублену вершником на норовистому коні, але тих хто вірить в успіх, очікує винагорода. Полтава завжди готова зустрічати гостів, тож навіть в сьогодні ви знайдете удачу в Полтаві. Відправляйтесь стежкою легенд, і ви знайдете всі підкови, що розташовані на вашому шляху до удачі! Будьте впевненими і вірте в свою удачу – вона чекає на вас саме в Полтаві!
«Пам’ятник загиблим українським козакам» Дата відкриття: 1994 рікАвтори: заслужені художники України О. Батурин та В. БілоусМісце розташування: м. Полтава, Панянський узвіз
Про локацію:

Пам’ятник, що знаходиться на початку Панянського узвозу, споруджено у 1994 році на місці Куриловської брами…

Читати далі

Пам’ятник, що знаходиться на початку Панянського узвозу, споруджено у 1994 році на місці Куриловської брами полтавської фортеці. Монумент виконано в традиційній для жалобного стилю формі – у вигляді хреста. Цей знак увіковічує пам’ять про загиблих козаків за увесь період існування Полтавського полку з 1648 до 1775 років.

У підніжжі пам’ятника – герб Полтави середини ХVІІ століття: на щиті натягнутий лук зі стрілою донизу – символ миролюбних намірів, який за необхідності завжди міг бути піднятий на захист; по кутках – зірки – символи вічності. Навхрест розміщено полкову атрибутику – козацький бунчук та спис. У верхній частині хреста розміщено всевидяче око в трикутнику – символі Трійці.

Прогулянка від пам’ятника загиблим українським козакам Панянським узвозом приведе до багатометрового крутого схилу Панянського бульвару, який унаочнює колишню неприступність фортифікаційних споруд міста ХVІІІ століття.
З оглядового майданчику Панянського бульвару відкривається чудовий вид на Монастирську гору.

Легенди:

За переказами, назву Панянський бульвар отримав від безіменної красуні-панянки, яка наснилась сотникові полку після…

Читати далі

За переказами, назву Панянський бульвар отримав від безіменної красуні-панянки, яка наснилась сотникові полку після Полтавської битви. Місто-фортеця потерпало від смертельної епідемії чуми. Панянка віщувала сотникові спосіб позбавлення мешканців міста від хвороби: саме на цій горі необхідно було викопати глибокий колодязь з цілющою водою. Говорять, що викопаний сотником колодязь прослужив полтавцям до І-ї половини ХІХ століття. Відтоді, вдячні полтавці на честь панянки-рятівниці і називають цей бульвар Панянським.