ua
Закрити
Стежка легенд
Проект Vodafone Україна та Полтавської міської ради
Пройди стежкою легенд Полтави та збери підкови на удачу

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як...

Читати далі

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як розповідають полтавчани, не тільки оберіг, це талісман, що неодмінно подарує удачу – справжню удачу на довгі роки. Вже декілька сотень років мандрівники, що відвідують Полтаву, розшукують підкови, щоб повернутися додому з впевненістю в успіху. За легендою, кожному, хто прагне удачі, необхідно пройти Полтавою, знайти легендарну стежку, на якій ще з козацьких часів залишилися підкові удачі. І кожен мандрівник, якщо він буде насправді уважним та дбайливим, неодмінно знайде всі підкови, що принесуть удачу і здійснення будь-яких, самих сміливих бажань. В наші часи, часи високих технологій та миттєвого зв’язку, не просто зустріти на дорозі підкову, загублену вершником на норовистому коні, але тих хто вірить в успіх, очікує винагорода. Полтава завжди готова зустрічати гостів, тож навіть в сьогодні ви знайдете удачу в Полтаві. Відправляйтесь стежкою легенд, і ви знайдете всі підкови, що розташовані на вашому шляху до удачі! Будьте впевненими і вірте в свою удачу – вона чекає на вас саме в Полтаві!
«Пам’ятний знак полтавській галушці»Дата встановлення: 2006 рікАвтори: народний художник України А.Чернощоков, скульптор М.ЦисьМісце розташування: м. Полтава, Соборний майдан
Про локацію:

Пам’ятний знак, присвячений традиційній страві цілого регіону – полтавській галушці, – було відкрито…

Читати далі

Пам’ятний знак, присвячений традиційній страві цілого регіону – полтавській галушці, – було відкрито 1 квітня 2006 року з нагоди річниці від дня народження Миколи Гоголя.
«Їстівний» пам’ятник яскраво ілюструє слова «Ось які! Полтавські галушки» зі знаменитої однойменної пісні (музика В.Міщенка, слова А.Лихошвая). Пам’ятник символізує достаток, благополуччя та щедру гостинність полтавської родини. Встановлена на постаменті гігантська тарілка (полумисок) доверху наповнена сімнадцятьма апетитними галушками, що так і просяться до рота. Поряд із тарілкою на вишитому рушнику лежить величезна ложка. Здається, ніби сам Іван Котляревський поглядає з віконця свого будинку, розташованого зовсім поряд, і також радіє увічненню в камені унікальної української страви, яку оспівав у своїй безсмертній «Енеїді».

До речі, пам’ятний знак полтавській галушці – один з небагатьох пам’ятників, що уславлюють національну кухню та її характерні страви.

Легенди:

Розповідають, що славетний земляк полтавців, видатний письменник зі світовим ім’ям Микола Гоголь не тільки…

Читати далі

Розповідають, що славетний земляк полтавців, видатний письменник зі світовим ім’ям Микола Гоголь не тільки сам любив попоїсти, а й майстерно готував давньополтавський рецепт галушок, успадкований від бабусі Тетяни – неперевершеної кулінарки всієї Полтавської губернії.