ua
Закрити
Стежка легенд
Проект Vodafone Україна та Полтавської міської ради
Пройди стежкою легенд Полтави та збери підкови на удачу

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як...

Читати далі

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як розповідають полтавчани, не тільки оберіг, це талісман, що неодмінно подарує удачу – справжню удачу на довгі роки. Вже декілька сотень років мандрівники, що відвідують Полтаву, розшукують підкови, щоб повернутися додому з впевненістю в успіху. За легендою, кожному, хто прагне удачі, необхідно пройти Полтавою, знайти легендарну стежку, на якій ще з козацьких часів залишилися підкові удачі. І кожен мандрівник, якщо він буде насправді уважним та дбайливим, неодмінно знайде всі підкови, що принесуть удачу і здійснення будь-яких, самих сміливих бажань. В наші часи, часи високих технологій та миттєвого зв’язку, не просто зустріти на дорозі підкову, загублену вершником на норовистому коні, але тих хто вірить в успіх, очікує винагорода. Полтава завжди готова зустрічати гостів, тож навіть в сьогодні ви знайдете удачу в Полтаві. Відправляйтесь стежкою легенд, і ви знайдете всі підкови, що розташовані на вашому шляху до удачі! Будьте впевненими і вірте в свою удачу – вона чекає на вас саме в Полтаві!
«Полтавський літературно-меморіальний музей В.Г.Короленка»Дата вiдкриття: 1928 р.Дата спорудження: жилий будинок кін. ХІХ – поч.. ХХ ст. – пам’ятка історії національного значення, охоронний № 160005-НМісце розташування: м. Полтава, вул. Короленка, 1
Про локацiю:

У мальовничому куточку старої Полтави, на самому початку вулиці Короленка під № 1 (стара адреса: вулиця Мало-Садова,1) стоїть одноповерховий білий будиночок із просторою дерев’яною терасою. Це обитель письменника широкого та яскравого обдарування Володимира Галактіоновича Короленка, який, маючи українсько-польське коріння, став класиком світової літератури кінця ХІХ – початку ХХ століття. Сюди він переселився із центральної частини міста, проживши там три перші свої полтавські роки, і вже тут, квартируючи на садибі лікаря Олександра Вікентійовича Будаговського, провів 18 останніх років свого життя (1903-1921 р.р.). Саме тут завершився його земний шлях й розпочався відлік вже посмертної слави.

Iсторiя:

Початком діяльності музею можна вважати 1928 рік, коли родина письменника відкрила двері свого помешкання для численних відвідувачів, обладнавши у найбільшій кімнаті будинку виставку «Життя і творчість В.Г.Короленка», а також зберігши у первозданному вигляді робочий кабінет митця. Вхід для полтавців та гостей міста був «вільний і неплатний», про що люб’язно сповіщає афіша тих літ. Першим директором стала старша донька Володимира Галактіоновича Софія Короленко. І ось уже майже 90 років двері короленківського дому гостинно відчинені для всіх охочих.