ua
Закрити
Стежка легенд
Проект Vodafone Україна та Полтавської міської ради
Пройди стежкою легенд Полтави та збери підкови на удачу

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як...

Читати далі

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як розповідають полтавчани, не тільки оберіг, це талісман, що неодмінно подарує удачу – справжню удачу на довгі роки. Вже декілька сотень років мандрівники, що відвідують Полтаву, розшукують підкови, щоб повернутися додому з впевненістю в успіху. За легендою, кожному, хто прагне удачі, необхідно пройти Полтавою, знайти легендарну стежку, на якій ще з козацьких часів залишилися підкові удачі. І кожен мандрівник, якщо він буде насправді уважним та дбайливим, неодмінно знайде всі підкови, що принесуть удачу і здійснення будь-яких, самих сміливих бажань. В наші часи, часи високих технологій та миттєвого зв’язку, не просто зустріти на дорозі підкову, загублену вершником на норовистому коні, але тих хто вірить в успіх, очікує винагорода. Полтава завжди готова зустрічати гостів, тож навіть в сьогодні ви знайдете удачу в Полтаві. Відправляйтесь стежкою легенд, і ви знайдете всі підкови, що розташовані на вашому шляху до удачі! Будьте впевненими і вірте в свою удачу – вона чекає на вас саме в Полтаві!
«Музей-садиба Івана Котляревського»Дата відкриття: 1969 рікАвтор: архітектор В.ТертичнийМісце розташування: м. Полтава, Соборний майдан, 3
Про локацію:

За Успенським собором, майже на краю Мазурівського провалля, притулилась невеличка садиба першого класика нової…

Читати далі

За Успенським собором, майже на краю Мазурівського провалля, притулилась невеличка садиба першого класика нової української літератури Івана Петровича Котляревського. З кінця ХІХ століття полтавці на честь свого видатного земляка, автора безсмертних творів «Енеїда», «Наталка Полтавка», «Москаль-чарівник», називають цю місцевість Івановою горою.

Будинок, в якому народився поет, на початку 50-х років ХVІІІ століття придбав його дід Іван, диякон Успенського собору. На превеликий жаль, первинна хата Котляревських не збереглась. Після смерті поета у 1838 році будинок перейшов у володіння до його економки, і там згодом була розквартировано місцеву гарнізонну команду. Влітку 1845 року хату Котляревського ще застає Тарас Шевченко. Великий Кобзар скористався нагодою й намалював хату славетного полтавця. Саме цей малюнок було використано при створенні ескізного проекту для відновлення садиби в 1969 році, який ЮНЕСКО проголосила роком Котляревського з нагоди 200-літнього ювілею з дня народження Івана Петровича.

До поновленого музейного комплексу входять: хата письменника, комора, повітка, колодязь-журавель. Будинок – типове українське помешкання, що складається зі світлиці, кухні, опочивальні, де розміщено кабінет поета, а також із вітальні. Вздовж усієї хати під стелею розміщено автентичний сволок із дідівської хати, на якому вирізьблено:

«Создася дом сей во имя Отца и Сына и Святого Духа. Аминь.
Року 1705 месяца Августа 1».

За спогадами сучасників І.Котляревського максимально точно відновлено внутрішній інтер’єр будинку, в якому експонуються власні речі поета, рукописи його творів, а також меблі дворянського вжитку другої половини ХІХ століття. Біля входу до будинку 1971 року було встановлено погруддя І.Котляревського роботи народної художниці України Г.Кальченко.
Сьогодні музей-садиба Івана Котляревського – пам’ятка історії національного значення, на подвір’ї якої відвідувач опиняється в чарівному світі україністики ХVІІІ – початку ХІХ століть.