ua
Закрити
Стежка легенд
Проект Vodafone Україна та Полтавської міської ради
Пройди стежкою легенд Полтави та збери підкови на удачу

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як...

Читати далі

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як розповідають полтавчани, не тільки оберіг, це талісман, що неодмінно подарує удачу – справжню удачу на довгі роки. Вже декілька сотень років мандрівники, що відвідують Полтаву, розшукують підкови, щоб повернутися додому з впевненістю в успіху. За легендою, кожному, хто прагне удачі, необхідно пройти Полтавою, знайти легендарну стежку, на якій ще з козацьких часів залишилися підкові удачі. І кожен мандрівник, якщо він буде насправді уважним та дбайливим, неодмінно знайде всі підкови, що принесуть удачу і здійснення будь-яких, самих сміливих бажань. В наші часи, часи високих технологій та миттєвого зв’язку, не просто зустріти на дорозі підкову, загублену вершником на норовистому коні, але тих хто вірить в успіх, очікує винагорода. Полтава завжди готова зустрічати гостів, тож навіть в сьогодні ви знайдете удачу в Полтаві. Відправляйтесь стежкою легенд, і ви знайдете всі підкови, що розташовані на вашому шляху до удачі! Будьте впевненими і вірте в свою удачу – вона чекає на вас саме в Полтаві!
«Монумент Слави»Дата відкриття: 1811 рікАвтори: Ж. Тома де Томон, М. Амвросимов, Ф. Щедрін, І. Мартос, Г. Угрюмов, Ф. Гордєєв, П. ЯкимовМісце розташування: м. Полтава, Жовтневий парк (центр міста)
Про локацію:

Монумент Слави – пам’ятка монументального мистецтва, що внесена до Державного реєструнерухомих пам’яток України національного значення. Відкриття…

Читати далі

Монумент Слави – пам’ятка монументального мистецтва, що внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України національного значення.
Відкриття пам’ятника відбулося 27 червня 1811 року до сотої річниці Полтавської битви.
Дворівневий п’єдестал, який виконано з місцевого граніту (із с. Келебарда Кременчуцького повіту), тримає підняту жерлом до неба гармату – чавунну колону, що увінчана бронзовим із позолотою орлом. Цей символ перемоги повернутий у бік Поля Полтавської битви. У дзьобі орел тримає лавровий вінок, а у кігтях – символ скореної величі противника – блискавки. В основу першого ярусу – підніжжя пам’ятника – вмонтовано 18 гармат. Загальна висота монумента Слави – 16,61 м, висота колони – 10,35 м, висота орла – 2,11 м, розмах його крил – близько 3 м.
Монумент Слави є важливим компонентом ансамблю Круглої площі Полтави – центру губернського міста початку ХІХ століття і нинішнього адміністративного центру Полтавської області.

Історія:

Монумент Слави планували відкрити до сотої річниці Полтавської битви (27 червня 1709 року), тобто 1809 року, проте будівельні роботи до вказаної дати…

Читати далі

Монумент Слави планували відкрити до сотої річниці Полтавської битви (27 червня 1709 року), тобто 1809 року, проте будівельні роботи до вказаної дати не було завершено. Урочисте відкриття пам’ятника відбулося 27 червня 1811 року за правління Олександра І. Кошти на спорудження монумента надали імператор та його родина, левова частка надійшла від населення Полтавської губернії.

У 40-х роках ХІХ століття парк, у якому стоїть монумент Слави, було засаджено пірамідоподібними тополями – екзотичними і водночас модними деревами, привезеними із-за кордону. 1842 року тодішній Олександрівський сад за «височайшим повелінням» було передано Петровському кадетському корпусу, звідси його інша назва – Корпусний парк (інколи – Корпусний сад). Це був єдиний із трьох парків Полтави загальнодоступний для всіх городян, позбавлений орендної і вхідної плати, в якому у вихідні грав духовий оркестр, а з початку ХХ століття влітку працював кінотеатр-біоскоп. За часів Української Народної Республіки (УНР) парк отримав назву Мазепиного гаю, а з 20-х років – нинішню назву – Жовтневий парк.

Легенди:

За легендою, гармати, які вмонтовано в підніжжя монумента Слави, мають…

Читати далі

За легендою, гармати, які вмонтовано в підніжжя монумента Слави, мають символічне значення: 10 гармат – із полтавської фортеці часів битви, 8 – з місця остаточної капітуляції шведської армії Карла ХІІ – під містечком Переволочна (нині затоплене водами Дніпродзержинського водосховища).