ua
Закрити
Стежка легенд
Проект Vodafone Україна та Полтавської міської ради
Пройди стежкою легенд Полтави та збери підкови на удачу

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як...

Читати далі

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як розповідають полтавчани, не тільки оберіг, це талісман, що неодмінно подарує удачу – справжню удачу на довгі роки. Вже декілька сотень років мандрівники, що відвідують Полтаву, розшукують підкови, щоб повернутися додому з впевненістю в успіху. За легендою, кожному, хто прагне удачі, необхідно пройти Полтавою, знайти легендарну стежку, на якій ще з козацьких часів залишилися підкові удачі. І кожен мандрівник, якщо він буде насправді уважним та дбайливим, неодмінно знайде всі підкови, що принесуть удачу і здійснення будь-яких, самих сміливих бажань. В наші часи, часи високих технологій та миттєвого зв’язку, не просто зустріти на дорозі підкову, загублену вершником на норовистому коні, але тих хто вірить в успіх, очікує винагорода. Полтава завжди готова зустрічати гостів, тож навіть в сьогодні ви знайдете удачу в Полтаві. Відправляйтесь стежкою легенд, і ви знайдете всі підкови, що розташовані на вашому шляху до удачі! Будьте впевненими і вірте в свою удачу – вона чекає на вас саме в Полтаві!
«Полтавський літературно-меморіальний музей І.Котляревського»Дата вiдкриття: 1952 р.Дата спорудження: жилий будинок поч. ХІХ ст. – пам’ятка історії національного значення, охоронний № 160002-НМісце розташування: м. Полтава, проспект Першотравневий, 18
Про локацiю:

В одному з мальовничих куточків Полтави, на колишньому Келінському, а нині Першотравневому проспекті, у старовинному будинку поч. ХІХ ст. що, за переказами, належав поету…

Читати далі

В одному з мальовничих куточків Полтави, на колишньому Келінському, а нині Першотравневому проспекті, у старовинному будинку поч. ХІХ ст. що, за переказами, належав поету В.В.Капністу, розташований Полтавський літературно-меморіальний музей І.П.Котляревського, відкритий 28 вересня 1952 р.
Експозиція музею розташована у шести залах. Сьома зала – виставкова, де щомісяця презентується нова виставка з творчого доробку сучасних полтавських митців, цікаві зібрання з приватних колекцій тощо.
Значна кількість унікальних документів та матеріалів розповідає про літопис долі Котляревського, вшанування його пам’яті. Найбільший скарб музею – рукописний архів поета, що майже повністю зберігається у фондах музею.

Iсторiя:

Ідея створення музею І. Котляревського в Полтаві набула особливої актуальності в кінці ХІХ ст., коли українська інтелігенція готувалась відзначити славний ювілей…

Читати далі

Ідея створення музею І. Котляревського в Полтаві набула особливої актуальності в кінці ХІХ ст., коли українська інтелігенція готувалась відзначити славний ювілей – століття першого виходу в світ «Енеїди». Але буремний початок ХХ ст. не сприяв втіленню цієї ідеї. І тільки через пів століття, коли у складному повоєнному 1948 році, до Полтави на відзнаку 150-ліття першого виходу в світ «Енеїди» завітали видатні діячі української культури – О. Вишня, Ю. Смолич, А. Малишко, М. Нагнибіда, актор Г. Юрський, це ідея почала втілюватись у життя.
У 1950 році вийшла постанова Ради Міністрів Української РСР про заснування музею, а уже 28 вересня 1952 року літературно-меморіальний музей І. Котляревського прийняв перших відвідувачів.
Експозиція музею розташована у старовинному будинку початку ХІХ ст., що за переказами належав відомому російському поету, драматургу, суспільному діячеві В. В. Капністу. Планування приміщень анфіладне. Будинок дерев’яний, глиномазаний, одноповерховий. П-подібний в плані. Композиційна вісь головного фасаду підкреслюється чотириколонним портиком з балюстрадою сходів ганка.
Музейна експозиція літературної частини розміщена у 6 залах. У чотирьох з яких зібрані матеріали, що висвітлюють життєвий і творчий шлях письменника. Інші два зали розповідають про вшанування пам’яті І. П. Котляревського. Окремий зал присвячено історії створення і публікації поеми «Енеїда». Тут же представлене унікальне перше видання цього твору 1798 року. Матеріали 3 залу розповідають про театральну та драматургічну діяльність І. Котляревського, де представлені перші видання п’єс, афіші, фотографії театральних колективів та окремих виконавців у п’єсах І. Котляревського, також раритетні матеріали про перших виконавців головних ролей.