ua
Закрити
Стежка легенд
Проект Vodafone Україна та Полтавської міської ради
Пройди стежкою легенд Полтави та збери підкови на удачу

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як...

Читати далі

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як розповідають полтавчани, не тільки оберіг, це талісман, що неодмінно подарує удачу – справжню удачу на довгі роки. Вже декілька сотень років мандрівники, що відвідують Полтаву, розшукують підкови, щоб повернутися додому з впевненістю в успіху. За легендою, кожному, хто прагне удачі, необхідно пройти Полтавою, знайти легендарну стежку, на якій ще з козацьких часів залишилися підкові удачі. І кожен мандрівник, якщо він буде насправді уважним та дбайливим, неодмінно знайде всі підкови, що принесуть удачу і здійснення будь-яких, самих сміливих бажань. В наші часи, часи високих технологій та миттєвого зв’язку, не просто зустріти на дорозі підкову, загублену вершником на норовистому коні, але тих хто вірить в успіх, очікує винагорода. Полтава завжди готова зустрічати гостів, тож навіть в сьогодні ви знайдете удачу в Полтаві. Відправляйтесь стежкою легенд, і ви знайдете всі підкови, що розташовані на вашому шляху до удачі! Будьте впевненими і вірте в свою удачу – вона чекає на вас саме в Полтаві!
«Будинок повітових присутніх місць»Дата спорудження: 1811 рікНинішнє призначення: Полтавський поштамтМісце розташування: м. Полтава, вул. Соборності, 33
Про локацію:

На початку ХІХ століття на місці теперішнього поштамту обласного центру стояв півтораповерховий будинок…

Читати далі

На початку ХІХ століття на місці теперішнього поштамту обласного центру стояв півтораповерховий будинок повітових присутніх місць. У 1912 році за проектом архітектора С.Тимошенка на місці будівлі та прилеглій території у стилі модерн спорудили Художньо-ремісниче училище імені С.Хрульова (відомий полтавський меценат). Навчальний заклад проіснував до 1928 року, змінюючи свій профіль то як художньо-текстильна школа з текстильним відділенням, відділеннями шиття верхнього одягу і білизни, то як індустріально-технічна профшкола, де навчали килимарству, художньому ткацтву, вишивці. А сама будівля своїми розмірами та архітектурним стилем вносила суттєвий дисбаланс у здебільшого класичний вигляд ансамблю Круглої площі Полтави.

Під час Другої світової війни колишній Будинок повітових присутніх місць найбільше постраждав серед інших будинків архітектурного ансамблю. У 1958 році на місці напівзруйнованої будівлі за проектом архітекторів Д.Вероцького, Д.Бойченка та З.Марченка споруджено новітню будівлю Полтавського будинку зв’язку. Новий проект будівлі за декором та елементами фасаду гармонійно вписався у стиль губернського класицизму ХІХ століття. Відтоді будинок мурований, симетричний, головний вхід до нього акцентовано шестиколонним портиком іонічного ордера, який увінчано трикутним фронтоном.