ua
Закрити
Стежка легенд
Проект Vodafone Україна та Полтавської міської ради
Пройди стежкою легенд Полтави та збери підкови на удачу

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як...

Читати далі

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як розповідають полтавчани, не тільки оберіг, це талісман, що неодмінно подарує удачу – справжню удачу на довгі роки. Вже декілька сотень років мандрівники, що відвідують Полтаву, розшукують підкови, щоб повернутися додому з впевненістю в успіху. За легендою, кожному, хто прагне удачі, необхідно пройти Полтавою, знайти легендарну стежку, на якій ще з козацьких часів залишилися підкові удачі. І кожен мандрівник, якщо він буде насправді уважним та дбайливим, неодмінно знайде всі підкови, що принесуть удачу і здійснення будь-яких, самих сміливих бажань. В наші часи, часи високих технологій та миттєвого зв’язку, не просто зустріти на дорозі підкову, загублену вершником на норовистому коні, але тих хто вірить в успіх, очікує винагорода. Полтава завжди готова зустрічати гостів, тож навіть в сьогодні ви знайдете удачу в Полтаві. Відправляйтесь стежкою легенд, і ви знайдете всі підкови, що розташовані на вашому шляху до удачі! Будьте впевненими і вірте в свою удачу – вона чекає на вас саме в Полтаві!
«Будинок Полтавських губернських присутніх місць»Дата спорудження: 1811 рікНинішнє призначення: Полтавська міська радаМісце розташування: м. Полтава, вул. Соборності, 36
Про локацію:

Будинок Полтавських губернських присутніх місць є ще однією перлиною архітектурного ансамблю…

Читати далі

Будинок Полтавських губернських присутніх місць є ще однією перлиною архітектурного ансамблю центральної частини міста. Варто зазначити, що у цій триповерховій цегляній будівлі зажди були розміщені адміністративні установи.

У середині 50-х років ХІХ століття до первинної частини будинку добудовано бічні корпуси, що значно збільшило загальну площу приміщень. До початку ХХ століття в будівлі містилися більшість губернських установ: губернська управа, приказ суспільного призріння, казенна палата, в якій, до речі, служив відомий український письменник Панас Мирний.

З утвердженням у Полтаві більшовицького режиму з 1922 року тут працював губвиконком. У повоєнні часи – облвиконком та обком КПУ.

Однією з виразних особливостей цієї будівлі був годинник на фронтоні споруди, який слугував полтавцям до початку 40 років ХХ століття. Проте під час Другої світової війни будівля постраждала. Відновлення її тривало до 1952 року. Зараз на місці годинника – герб Полтави часів Богдана Хмельницького: на полі щита розміщено козацький лук – символ військової слави і звитяги, тятива лука, яка натягнута стрілою донизу, що символізує охорону мирної праці й життя і водночас готовність до бою, а бойову атрибутику з чотирьох боків оточують шестикутні зірки – символи реєстрового козацтва, що перебуває під захистом Бога. Сьогодні у приміщенні Полтавських губернських присутніх місць розміщено Полтавську міську раду.