ua
Закрити
Стежка легенд
Проект Vodafone Україна та Полтавської міської ради
Пройди стежкою легенд Полтави та збери підкови на удачу

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як...

Читати далі

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як розповідають полтавчани, не тільки оберіг, це талісман, що неодмінно подарує удачу – справжню удачу на довгі роки. Вже декілька сотень років мандрівники, що відвідують Полтаву, розшукують підкови, щоб повернутися додому з впевненістю в успіху. За легендою, кожному, хто прагне удачі, необхідно пройти Полтавою, знайти легендарну стежку, на якій ще з козацьких часів залишилися підкові удачі. І кожен мандрівник, якщо він буде насправді уважним та дбайливим, неодмінно знайде всі підкови, що принесуть удачу і здійснення будь-яких, самих сміливих бажань. В наші часи, часи високих технологій та миттєвого зв’язку, не просто зустріти на дорозі підкову, загублену вершником на норовистому коні, але тих хто вірить в успіх, очікує винагорода. Полтава завжди готова зустрічати гостів, тож навіть в сьогодні ви знайдете удачу в Полтаві. Відправляйтесь стежкою легенд, і ви знайдете всі підкови, що розташовані на вашому шляху до удачі! Будьте впевненими і вірте в свою удачу – вона чекає на вас саме в Полтаві!
«Будинок Полтавського цивільного губернатора»Дата спорудження: 1811 рікНинішнє призначення: Управління з боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Полтавській областіМісце розташування: м. Полтава, вул. Соборності, 38
Про локацію:

Будинок цивільного губернатора, як і більшість адміністративних будівель Круглої площі, споруджено на…

Читати далі

Будинок цивільного губернатора, як і більшість адміністративних будівель Круглої площі, споруджено на початку ХІХ століття. Великих втрат споруда отримала внаслідок нищівної пожежі 1820 року. Відбудовано її у три поверхи, П-подібно з одноповерховими бічними флігелями. Квартал будівлі закритий мурованим парканом.

Фасад центрального корпусу будівлі містить ризаліт з шестиколонним портиком тосканського ордера, який спирається на цокольний поверх. Портик увінчано невисоким горизонтальним аттиком.

Як і більшість будівель ансамблю Круглої площі, будинок постраждав у 1943 році, напередодні звільнення Полтави від фашистської окупації. Відновлювальні роботи з реставрації будівлі завершено у 1956 році за проектом архітекторів І. Шмульсона та В. Явникова – авторів проектів різноманітних споруд Полтави.