ua
Закрити
Стежка легенд
Проект Vodafone Україна та Полтавської міської ради
Пройди стежкою легенд Полтави та збери підкови на удачу

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як...

Читати далі

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як розповідають полтавчани, не тільки оберіг, це талісман, що неодмінно подарує удачу – справжню удачу на довгі роки. Вже декілька сотень років мандрівники, що відвідують Полтаву, розшукують підкови, щоб повернутися додому з впевненістю в успіху. За легендою, кожному, хто прагне удачі, необхідно пройти Полтавою, знайти легендарну стежку, на якій ще з козацьких часів залишилися підкові удачі. І кожен мандрівник, якщо він буде насправді уважним та дбайливим, неодмінно знайде всі підкови, що принесуть удачу і здійснення будь-яких, самих сміливих бажань. В наші часи, часи високих технологій та миттєвого зв’язку, не просто зустріти на дорозі підкову, загублену вершником на норовистому коні, але тих хто вірить в успіх, очікує винагорода. Полтава завжди готова зустрічати гостів, тож навіть в сьогодні ви знайдете удачу в Полтаві. Відправляйтесь стежкою легенд, і ви знайдете всі підкови, що розташовані на вашому шляху до удачі! Будьте впевненими і вірте в свою удачу – вона чекає на вас саме в Полтаві!
«Будинок Полтавського генерал-губернатора»Дата спорудження: 1811 рікНинішнє призначення: Полтавська обласна рада профспілокМісце розташування: м. Полтава, вул. Соборності, 37
Про локацію:

Одна з перших адміністративних будівель, яку споруджено на початку ХІХ століття для генерал-губернаторського представництва в…

Читати далі

Одна з перших адміністративних будівель, яку споруджено на початку ХІХ століття для генерал-губернаторського представництва в Полтавській губернії. Будівлю перебудовано на початку 40-х років ХІХ століття. З тих пір з’явився парадний вхід до головного фасаду, а сама будівля стала триповерховою і симетричною із шістьма колонами.

До 1856 року разом із головною резиденцією генерал-губернатора Полтавської губернії в будинку було розміщено військову канцелярію. Цікаво, що упродовж 1816–1834 років посаду генерал-губернатора обіймав Микола Рєпнін-Волконський – військовий та державний діяч українського походження, літературний прототип одного із головних героїв роману Л.Толстого «Війна і мир» Андрія Болконського.

М.Рєпнін-Волконський – чоловік онуки останнього гетьмана України Кирила Розумовського – був ініціатором відкриття у Полтаві низки навчальних закладів: Інституту шляхетних дівчат, Школи садівництва та Кадетського корпусу. До речі, за безпосередньої участі генерал-губернатора звільнено з кріпацтва талановитого актора Михайла Щепкіна. А служником у канцелярії Рєпніна-Волконського працював Дмитро Бантиш-Каменський – відомий український історик, який за протекцією свого керівника здійснив видання «Історії Малої Росії». В різні роки адміністративну будівлю на Круглій площі Полтави відвідували відомі учасники декабристського руху: Михайло Новиков, Матвій Муравйов-Апостол, Володимир Раєвський, Михайло Бестужев-Рюмін, Павло Пестель, Сергій Капніст.

За часів радянської влади це приміщення використовувалося з різною метою – у 1917 році в будинку відбувався пройшов 1-й губернський з’їзд рад, із 1920-х років – у приміщенні розміщено дитячий технікум, а згодом – школу міліції.

Сучасного вигляду будівля набуває в кінці 50-х – початку 60-х років ХХ століття, зазнавши суттєвих змін у зовнішньому вигляді порівняно з початковим виглядом. Відтоді це адміністративне приміщення Полтавської обласної ради профспілок.