ua
Закрити
Стежка легенд
Проект Vodafone Україна та Полтавської міської ради
Пройди стежкою легенд Полтави та збери підкови на удачу

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як...

Читати далі

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як розповідають полтавчани, не тільки оберіг, це талісман, що неодмінно подарує удачу – справжню удачу на довгі роки. Вже декілька сотень років мандрівники, що відвідують Полтаву, розшукують підкови, щоб повернутися додому з впевненістю в успіху. За легендою, кожному, хто прагне удачі, необхідно пройти Полтавою, знайти легендарну стежку, на якій ще з козацьких часів залишилися підкові удачі. І кожен мандрівник, якщо він буде насправді уважним та дбайливим, неодмінно знайде всі підкови, що принесуть удачу і здійснення будь-яких, самих сміливих бажань. В наші часи, часи високих технологій та миттєвого зв’язку, не просто зустріти на дорозі підкову, загублену вершником на норовистому коні, але тих хто вірить в успіх, очікує винагорода. Полтава завжди готова зустрічати гостів, тож навіть в сьогодні ви знайдете удачу в Полтаві. Відправляйтесь стежкою легенд, і ви знайдете всі підкови, що розташовані на вашому шляху до удачі! Будьте впевненими і вірте в свою удачу – вона чекає на вас саме в Полтаві!
«Будинок Полтавського дворянського зібрання»Дата спорудження: 1810 рікНинішнє призначення: кінотеатр імені І.П.КотляревськогоМісце розташування: м. Полтава, вул. Соборності, 31Координати: будуть вказані
Про локацію:

Головна будівля дворян Полтавської губернії, своєрідний «клуб за інтересами», в якому влаштовуються не тільки гучні дворянські бали, а й перша…

Читати далі

Головна будівля дворян Полтавської губернії, своєрідний «клуб за інтересами», в якому влаштовуються не тільки гучні дворянські бали, а й перша громадська бібліотека міста, проводяться важливі культурно-мистецькі заходи міста та губернії.
Центральна частина будівлі триповерхова, бокові частини – двоповерхові. Характерною ознакою цієї будівлі є те, що на її центральній частині вгорі вміщено ліпний старовинний герб Полтави ХІХ століття. Це єдина будівля на площі, де зберігся геральдичний символ міста губернського часу. У приміщенні Полтавського дворянського зібрання виступали відомі у той час і тепер люди – композитори Модест Мусоргський, Петро Чайковський, Сергій Рахманінов, Олександр Скрябін, тут співав Федір Шаляпін, виставляла свої картини відома художниця Марія Башкирцева, що була родом із Полтавського краю, тут здійснював перші проби публічного читання своїх оповідань молодий Іван Бунін.

У радянські часи у 20–30-ті роки ХХ століття тут було розміщено пролетарський клуб імені Карла Маркса. А у сквері поруч розпочинає діяти літній кінотеатр.
Не оминули будівлю і страшні події Другої світової війни – її було спалено у 1943 році. Проте вже у 1947 році споруду відновили. З тих пір і донині в приміщенні колишнього Полтавського дворянського зібрання розміщено кінотеатр імені І.П.Котляревського. А над приміщенням кінотеатру 6 вересня 1990 року вперше у Полтаві замайорів синьо-жовтий прапор.