ua
Закрити
Стежка легенд
Проект Vodafone Україна та Полтавської міської ради
Пройди стежкою легенд Полтави та збери підкови на удачу

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як...

Читати далі

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як розповідають полтавчани, не тільки оберіг, це талісман, що неодмінно подарує удачу – справжню удачу на довгі роки. Вже декілька сотень років мандрівники, що відвідують Полтаву, розшукують підкови, щоб повернутися додому з впевненістю в успіху. За легендою, кожному, хто прагне удачі, необхідно пройти Полтавою, знайти легендарну стежку, на якій ще з козацьких часів залишилися підкові удачі. І кожен мандрівник, якщо він буде насправді уважним та дбайливим, неодмінно знайде всі підкови, що принесуть удачу і здійснення будь-яких, самих сміливих бажань. В наші часи, часи високих технологій та миттєвого зв’язку, не просто зустріти на дорозі підкову, загублену вершником на норовистому коні, але тих хто вірить в успіх, очікує винагорода. Полтава завжди готова зустрічати гостів, тож навіть в сьогодні ви знайдете удачу в Полтаві. Відправляйтесь стежкою легенд, і ви знайдете всі підкови, що розташовані на вашому шляху до удачі! Будьте впевненими і вірте в свою удачу – вона чекає на вас саме в Полтаві!
«Будинок Петровського Полтавського кадетського корпусу»Дата спорудження: 1840 рікКолишнє призначення: Полтавське вище зенітне ракетне командне училище імені генерала армії М.Ф.ВатутінаМісце розташування: м. Полтава, вул. Соборності, 42
Про локацію:

Остання за часом створення будівля, що постала на Круглій площі Полтави, – Петровський Полтавський кадетський…

Читати далі

Остання за часом створення будівля, що постала на Круглій площі Полтави, – Петровський Полтавський кадетський корпус, споруджений у 1840 році за проектом архітектора М.Бонч-Бруєвича. Це найбільша будівля архітектурного ансамблю: довжина головного фасаду – 117 м, висота – 23 м, загальна висота з урахуванням висоти бані корпусної церкви – 34 м. Тривалий час на цьому місці була вільна ділянка землі, відведена для спорудження Полтавської чоловічої гімназії. Щоб прикрасити ділянку, надати завершеного вигляду площі у 1832 році приватні будинки полтавських міщан було знесено, а на їх місці споруджено «будинок із декораціями» – фанерний макет стилізованого будинку, який проіснував до 1836 року. Того самого року починають будівництво Кадетського корпусу. На час урочистого відкриття це був третій військово-навчальний заклад подібного профілю царської Росії, в якому навчалися кадети не тільки Полтавської, а й Чернігівської, Харківської та Катеринославської губерній.

Викладачами Полтавського кадетського корпусу були відомі на той час люди: один із засновників таємного антикріпосницького Кирило-Мефодіївського товариства Василь Білозерський, член Кирило-Мефодіївського товариства, один із фундаторів Наукового товариства імені Шевченка у Львові Дмитро Пильчиков, відомий художник Василь Волков, один із засновників і член І-го Міжнародного олімпійського комітету генерал Олексій Бутовський. Випускниками навчального закладу були: відомий скрипаль, диригент, член дирекції Полтавського відділення Російського музичного товариства Дмитро Ахшарумов, відомий художник, засновник Полтавського художнього музею генерал Микола Ярошенко.

У 1920 році в стінах Кадетського корпусу було відкрито піхотну школу, в якій упродовж двох років навчався майбутній генерал армії Герой Радянського Союзу М.Ватутін. Із повоєнних років і до початку 90-х тут було Полтавське вище зенітне ракетне командне училище імені генерала армії М.Ф.Ватутіна.