ua
Закрити
Стежка легенд
Проект Vodafone Україна та Полтавської міської ради
Пройди стежкою легенд Полтави та збери підкови на удачу

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як...

Читати далі

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як розповідають полтавчани, не тільки оберіг, це талісман, що неодмінно подарує удачу – справжню удачу на довгі роки. Вже декілька сотень років мандрівники, що відвідують Полтаву, розшукують підкови, щоб повернутися додому з впевненістю в успіху. За легендою, кожному, хто прагне удачі, необхідно пройти Полтавою, знайти легендарну стежку, на якій ще з козацьких часів залишилися підкові удачі. І кожен мандрівник, якщо він буде насправді уважним та дбайливим, неодмінно знайде всі підкови, що принесуть удачу і здійснення будь-яких, самих сміливих бажань. В наші часи, часи високих технологій та миттєвого зв’язку, не просто зустріти на дорозі підкову, загублену вершником на норовистому коні, але тих хто вірить в успіх, очікує винагорода. Полтава завжди готова зустрічати гостів, тож навіть в сьогодні ви знайдете удачу в Полтаві. Відправляйтесь стежкою легенд, і ви знайдете всі підкови, що розташовані на вашому шляху до удачі! Будьте впевненими і вірте в свою удачу – вона чекає на вас саме в Полтаві!
«Будинок Малоросійського поштамту»Дата спорудження: 1809 рікНинішнє призначення: Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Р.КириченкоМісце розташування: м. Полтава, вул. Соборності, 35
Про локацію:

До початку ХІХ століття головне поштове управління півдня імперії було розташоване у Києві. З появою Полтавської…

Читати далі

До початку ХІХ століття головне поштове управління півдня імперії було розташоване у Києві. З появою Полтавської губернії постало питання про створення поштамту в Полтаві. Завдяки клопотанню першого генерал-губернатора князя Олексія Куракіна 1809 року тут відкривають Малоросійський поштамт – першу адміністративну будівлю Круглої площі. Значення Полтавського поштамту на початку ХІХ століття було вкрай важливим, адже це був перевалочний пункт із Києва на Харків та Крим. Проте адміністративна установа тут пробула відносно недовго: 1822 року з міркувань наближеності до Києва поштамт із Полтави переведено до Чернігова.

Цікаво, що в останні роки реорганізації полтавського поштамту в ньому служив батько майбутнього письменника зі світовим ім’ям Миколи Гоголя – Василь Гоголь-Яновський. А в боковій частині поштамту було розміщене Полтавське повітове училище, в якому не тривалий час навчалися Микола Гоголь і його менший брат Іван, про що, до речі, сьогодні сповіщає меморіальна дошка, відкрита у 2009 році з нагоди 200-літнього ювілею від дня народження славетного письменника.

Потім приміщення будівлі до 1861 року використовували як міську чоловічу гімназію. А далі стару будівлю поштамту перебудували, збільшили у розмірах й відкрили жіноче училище, а згодом – Маріїнську гімназію. Випускниками гімназії, яку було закрито після остаточного встановлення радянської влади у Полтаві в 1919 році, були відомі полтавки. Тут, зокрема, навчалися обидві доньки письменника-гуманіста Володимира Короленка.

Під час фашистської окупації міста у 1943 році будинок повністю згорів.Сучасних рис будівля набула після останньої генеральної перебудови-реконструкції 1963 року, відтоді це двохповерхова цегельна будівля з шістьма колонами. Це єдиний двоповерховий будинок ансамблю Круглої площі.

З 1991 року в приміщенні будівлі розміщено Полтавську міську школу мистецтв, яка у 2008 році отримала ім’я славетної уродженки Полтавщини, співачки, народної артистки України Раїси Кириченко.