ua
Закрити
Стежка легенд
Проект Vodafone Україна та Полтавської міської ради
Пройди стежкою легенд Полтави та збери підкови на удачу

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як...

Читати далі

Полтава – казкове місто, сповнене легенд. Одна з них – про удачу, яку здобуде кожен, хто знайде підкову на своєму шляху. Підкова, як розповідають полтавчани, не тільки оберіг, це талісман, що неодмінно подарує удачу – справжню удачу на довгі роки. Вже декілька сотень років мандрівники, що відвідують Полтаву, розшукують підкови, щоб повернутися додому з впевненістю в успіху. За легендою, кожному, хто прагне удачі, необхідно пройти Полтавою, знайти легендарну стежку, на якій ще з козацьких часів залишилися підкові удачі. І кожен мандрівник, якщо він буде насправді уважним та дбайливим, неодмінно знайде всі підкови, що принесуть удачу і здійснення будь-яких, самих сміливих бажань. В наші часи, часи високих технологій та миттєвого зв’язку, не просто зустріти на дорозі підкову, загублену вершником на норовистому коні, але тих хто вірить в успіх, очікує винагорода. Полтава завжди готова зустрічати гостів, тож навіть в сьогодні ви знайдете удачу в Полтаві. Відправляйтесь стежкою легенд, і ви знайдете всі підкови, що розташовані на вашому шляху до удачі! Будьте впевненими і вірте в свою удачу – вона чекає на вас саме в Полтаві!
«Біла Альтанка»Ротонда дружби народівДата відкриття: 1954 рікАвтор реконструкції: Л.ВайнгортМісце розташування: м. Полтава, Соборний майдан
Про локацію:

Біла альтанка – улюблене місце відпочинку як полтавців, так і гостей міста, справжня візитівка сучасної…

Читати далі

Біла альтанка – улюблене місце відпочинку як полтавців, так і гостей міста, справжня візитівка сучасної Полтави. До альтанки приходять зустріти свій перший дорослий світанок випускники полтавських шкіл, вищих навчальних закладів, а молодята, за доброю традицією, відкорковують пляшку шампанського. На внутрішній стороні альтанки золотими літерами викарбовані слова великого полтавця Івана Котляревського з п’єси «Наталка-Полтавка»:
Де згода в сімействі, Де мир і тишина,
Щасливі там люди, Блаженна сторона

Історія:

Біла альтанка була споруджена у 1909 році на місці колишнього земляного валу Подільського бастіону до 200-ліття Полтавської битви. Споруда нагадувала…

Читати далі

Біла альтанка була споруджена у 1909 році на місці колишнього земляного валу Подільського бастіону до 200-ліття Полтавської битви. Споруда нагадувала полтавцям, що саме тут відбулась зустріч ремісників міста з московським царем Петром І після Полтавської битви (27 червня 1709 року). У роки Другої світової війни фашистські загарбники розібрали альтанку, влаштувавши на її місці зенітно-артилерійський пункт. У 1954 році ідею відновлення пам’ятки історії втілив своїм проектом головний полтавський архітектор Лев Вайнгорт.

Підковоподібна колонада з восьми колон заввишки дев’ять метрів відтворювала колишню альтанку, з тією лише різницею, що нова споруда з кон’юнктурних міркувань отримала нову назву – Ротонда дружби народів – на честь так званого «300-літнього ювілею возз’єднання України з Росією».

Сьогодні більшість полтавців називають цю оригінальну споруду здебільшого так, як називали її раніше, – Біла альтанка.

Легенди:

Біла альтанки має підковоподібну форму не випадково. За легендою, місцевий коваль на цій площі підкував…

Читати далі

Біла альтанки має підковоподібну форму не випадково. За легендою, місцевий коваль на цій площі підкував царського коня, який згубив підкову під час бою.

Біла альтанка – культове місце загадування бажань. Вже не одне покоління полтавців знає, що найзаповітніші мрії здійснюються, коли стати по центру підкови обличчям на захід, повернувшись до Успенського собору обличчям. Ваші мрії і бажання неодмінно збудуться!